Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza

65. Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza pod hasłem: Spawalnictwo w dobie zrównoważonego rozwoju

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 15-17 października 2024 roku Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny Centrum Spawalnictwa organizuje 65. Międzynarodową Konferencję Spawalniczą pod hasłem: Spawalnictwo w dobie zrównoważonego rozwoju.

Zgłoś się już dzisiaj

Sprawdź zniżki za wcześniejsze zgłoszenie

Zostań Partnerem Konferencji!

Konferencja odbędzie się podczas 9. edycji Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING. Targi ExpoWELDING goszczą  przedstawicieli m.in. przemysłu hutniczego, górniczego, stoczniowego, budowlanego, kolejowego, energetycznego, automotive i spożywczego. Wśród zwiedzających obecni są specjaliści spawalnictwa, managerowie oraz inżynierowie z zakładów produkcyjnych, którzy mogą zapoznać się z aktualną ofertą urządzeń i technologii niezbędnych przy wykonywaniu procesów spawalniczych dla potrzeb przemysłu.

MATERIAŁY KONFERENCYJNE
Referaty zostaną wydrukowane w czasopiśmie „Materials Science and Welding Technologies / Technologie Materiałowe i Spawalnicze”.

PATRONATY:

ExpoWELDING

Organizatorem Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING jest Grupa PTWP z Katowic, której spółka Expo Silesia, na podstawie umowy z dnia 2 kwietnia 2021 r., przekazała prawa do organizacji i kontynuacji targów.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Targi odbywają się w prestiżowym i nowoczesnym obiekcie
jakim jest Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

MCK łączy w sobie funkcje kongresowe, konferencyjne, wystawiennicze, targowe i widowiskowe. Powierzchnia wielofunkcyjna przeznaczona pod realizację targów ma powierzchnię ponad 12 tys. mkw., a cały obiekt to 38 tys. mkw.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

HISTORIA

Tradycja organizowania konferencji spawalniczych sięga roku 1953, kiedy to odbyła się w Instytucie Spawalnictwa Pierwsza Ogólnopolska Narada Spawalnicza poświęcona zagadnieniom kontroli robót spawalniczych. Kolejne tego rodzaju spotkania miały miejsce każdego roku, w tym co drugi rok z udziałem gości zagranicznych. Organizatorem spawalniczych konferencji, które przybrały nazwę: Krajowych Naukowo-Technicznych Konferencji Spawalniczych, był nie tylko Instytut, ale i inne jednostki naukowe czy stowarzyszenia związane z branżą. W latach późniejszych Instytut Spawalnictwa przejął inicjatywę organizowania konferencji z udziałem gości zagranicznych i tak ugruntował się, trwający do dzisiaj, zwyczaj przygotowania co dwa lata przez Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny Centrum Spawalnictwa międzynarodowej konferencji na terenie Śląska.

CEL

Celem konferencji jest nie tylko prezentacja osiągnięć naukowych i ocena aktualnego stanu wiedzy w spawalnictwie, ale również stworzenie odpowiedniego forum integrującego krajowe środowiska naukowe z inżynierami i technologami pracującymi w przemyśle oraz umożliwienie wymiany doświadczeń z ośrodkami zagranicznymi. Konferencja Spawalnicza odbywała się do roku 2020 podczas Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING, które odbywają się  w  Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

This will close in 0 seconds