Kontakt

Porozmawiajmy
o Twoich potrzebach

odwiedź nas

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny

ul. K. Miarki 12-14
44-100 Gliwice

NIP: 6312691891
REGON: 000026867
KRS: 0000846236

BDO: 000511709

Zadzwoń lub napisz

Siedziba główna:

Centrum Technologii Metalurgicznych:

Centrum Badań Materiałów:

Centrum Napędów i Maszyn Elektrycznych:

Centrum Spawalnictwa 
(zagadnienia spawalnicze, szkolenia dot. spawalnictwa):

dla mediów

Dominika Jaranowska

Kierownik ds. Komunikacji i PR

+48 725 801 500
+48 32 234 51 25

Dane do dostaw:

Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny

Sieć Badawcza Łukasiewicz
– Górnośląski Instytut Technologiczny:

FAQ

Masz więcej pytań?

Jeśli masz pytania, na które nie możesz znaleźć odpowiedzi
kieruj je na adres: badania@lukasiewicz.gov.pl

B+R to prace badawczo-rozwojowe, czyli pozyskiwanie know-how dotyczącego produktów, technologii lub procesów oraz prowadzenie analiz teoretycznych, systematycznych studiów lub doświadczeń, w tym produkcji eksperymentalnej, techniczne testowanie produktów lub procesów, zapewnianie koniecznego wyposażenia oraz uzyskiwanie praw własności intelektualnej w odniesieniu do wyników prac

Jesteśmy instytucją publiczną i naszym celem jest przede wszystkim wzrost konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Cały proces obsługi firm w ramach Systemu Wyzwań Łukasiewicza odbywa się u nas bezpłatnie. Bez żadnych opłat analizujemy Wyzwania, przygotowujemy propozycje rozwiązań i organizujemy telekonferencje przy udziale klientów i autorów pomysłów. Dopiero w momencie, w którym przedsiębiorca decyduje się zawrzeć konkretną umowę na realizację prac B+R z wybranym zespołem ekspertów, negocjowane są warunki współpracy.

Często przedsiębiorcy wiedzą jak należy rozwiązać dany problem, jednak nie mają do tego zasobów. W tym znaczeniu wystarczy pomysł, który naukowcy i inżynierowie Łukasiewicza będą pomagać wcielać w życie.

Jeśli potrzebujesz rozwiązania opracowanego już w Łukasiewiczu (czyli „produktu z półki”), nasi pracownicy skontaktują się z Tobą w ciągu 5 dni roboczych i przedstawią naszą ofertę. Podobnie w przypadku badań i certyfikacji. Natomiast jeśli szukasz wsparcia w projekcie B+R, na nasze propozycje poczekasz 15 dni roboczych. Kwestią indywidualną pozostaje czas realizacji samego projektu badawczo-rozwojowego – potrzebujemy znać wiele parametrów, by to dobrze oszacować. Temu służą spotkania między ekspertami Łukasiewicza a przedsiębiorcą.

Nic nie cieszy nas bardziej niż efekty wspólnych prac. Każde rozwiązanie opracowywane w Łukasiewiczu ma przynieść korzyści klientowi, a to najłatwiej jest osiągnąć pracując wspólnie od wczesnego etapu projektu.

nie ma odpowiedzi na twoje pytanie?