Targi STOM 2024 – Kielce 19-22 marca 2024 r.

czas czytania: 3min
Targi STOM – Metal Processing Fair

W dniach 19 – 22 marca odbyły się XIX Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO w Kielcach. Wystawa jest stałym elementem „Przemysłowej Wiosny” w Targach Kielce, a więc cyklu obejmującego szereg wystaw: STOM-BLECH&CUTTING, STOM-TOOL, STOM-LASER, STOM-ROBOTICS, STOM-FIX, KIELCE FLUID-POWER, EXPO-SURFACE, SPAWALNICTWO, DNI DRUKU 3D, CONTROL-STOM, TARGI TEiA oraz WIRTOPROCESY.

STOM 2024

Instytut w tych dniach – jak niemal co roku – reprezentowany był na wystawie, a pracownicy Łukasiewicz- GIT obecni na targach mieli możliwość przedstawienia oferty oraz nawiązania kontaktów z potencjalnymi klientami i partnerami. Na targach obecny był Michał Janasik, Zastępca Dyrektora ds. komercjalizacji i sprzedaży Łukasiewicz – GIT, a także personel Działu Sprzedaży i Działu Marketingu, który wsparł działania na rzecz pozyskiwania nowych klientów. Specjaliści z Centrum Spawalnictwa reprezentowali podczas targów Ośrodek Kształcenia i Nadzoru Spawalniczego. Oprócz tego, Instytut miał również swoją godną reprezentację w Komisji Konkursowej Konkursu o Medale i Wyróżnienia Targów Kielce w osobie dr. inż. Marka St. Węglowskiego, Zastępcy Dyrektora Centrum Spawalnictwa Łukasiewicz – GIT.

STOM 2024
STOM 2024

W tym roku eksperci Łukasiewicz – Górnośląskiego Instytutu Technologicznego nie tylko zaprezentowali zwiedzającym szeroką ofertę usług naukowo-badawczych na stoisku targowym, ale również przedstawili wyniki prowadzonych prac badawczych podczas seminarium pt. Szybkie prototypowanie materiałów metalowych organizowanego podczas pierwszego dnia targów. Uczestnicy seminarium wysłuchali wystąpień poświęconych prezentacji nowoczesnych technologii przyrostowych wykorzystywanych do tworzenia prototypów, a także możliwości zastosowania tych technologii do wytwarzania urządzeń stosowanych w przemyśle. Eksperci Centrum Spawalnictwa i Centrum Badań Materiałów przedstawili potencjał wykorzystania technologii druku 3D, skoncentrowanej wiązki energii – elektronowej i laserowej, a także metod łukowych do szybkiego tworzenia fizycznych części bezpośrednio z danych modelu. Omówione zostały również zagadnienia związane z badaniami materiałowymi wyrobów wykonanych metodami przyrostowymi.

Słuchacze nie tylko mieli możliwość uczestniczenia w seminarium ale również zwiedzania wszystkich wystaw „Przemysłowej Wiosny”, które pod względem liczby wystawców i powierzchni wystawienniczej były rekordowe. Podczas tego, cenionego w całej Europie, przemysłowego cyklu, obecnych było ponad 700 wystawców, współwystawców i firm reprezentowanych z 21 krajów. Powierzchnię wystawienniczą powiększono o dodatkową halę tymczasową, przez co całkowita przestrzeń targowa była większa o 10% od poprzedniej edycji. Zwiedzający mogli zapoznać się z premierami, nowościami technologicznymi oraz wszelkiego rodzaju maszynami, które można było zobaczyć podczas działania. Przez cztery dni hale Targów Kielce stały się swego rodzaju pracującą fabryką o niespotykanie dużej powierzchni i szerokim zakresie branżowym, a Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny mógł być częścią tego wyjątkowego wydarzenia.

Udział w targach był również okazją do przedstawienia informacji o nowym międzynarodowym projekcie realizowanym w Łukasiewicz – Górnośląskim Instytucie Technologicznym „EDIH SILESIA SMART SYSTEMS budowa potencjału i wdrożenie do sieci EDIH w celu wzmocnienia transformacji cyfrowej w województwach śląskim i opolskim w Polsce”. Projekt EDIH-SILESIA realizowany jest przez konsorcjum, którego liderem jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., a Parterami: Politechnika Śląska, Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej Sp. z o.o. Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG, Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny oraz Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych. Na stoisku Łukasiewicz – GIT zwiedzający mogli uzyskać niezbędne informacje o projekcie bezpośrednio od pracowników Łukasiewicz – GIT oraz poprzez kolportowane ulotki informacyjne.

O Targach Kielce

Targi Kielce to ważny punkt na mapie targowej Europy i od ponad trzydziestu lat prężnie działający ośrodek wystawienniczo-kongresowy. To miejsce bezpośrednich spotkań oraz platforma wymiany doświadczeń. Marka, dzięki wielu branżowym wydarzeniom międzynarodowym znana jest obecnie na całym świecie. Rocznie, w kieleckim ośrodku odbywa się około 40 imprez targowych i kilkaset wydarzeń o różnym charakterze, co daje możliwość spotkań dla ponad 300 tys. zwiedzających rocznie. Ośrodek zajmuje 90 000 m2 powierzchni, w tym 36 000 m2 to powierzchnia nowoczesnych hal wystawienniczych. Obiekt składa się z 7 pawilonów wystawienniczych z nowoczesną infrastrukturą.

Dowiedz się więcej: https://www.targikielce.pl/o-firmie

EDIH-SILESIA

Projekt:
EDIH SILESIA SMART SYSTEMS budowa potencjału i wdrożenie do sieci EDIH w celu wzmocnienia transformacji cyfrowej w województwach śląskim i opolskim w Polsce

Dofinansowanie dla Łukasiewicz-GIT: 1.834.804,96 zł

Całkowity koszt projektu: 21.424.118,47 zł

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich dla całego projektu ze środków FENG: 10.165.502,54 zł

Agencja wykonawcza / Instytucja pośrednicząca: Komisja Europejska (Dyrekcja Generalna ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii) / Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Nazwa programu: Cyfrowa Europa (Program DIGITAL) 50% finansowania / Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (Program FENG) 50% finansowania

Finansowane przez Unię Europejską. Wyrażone poglądy i opinie są wyłącznie poglądami i opiniami ich autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Komisji Europejskiej – Dyrekcji Generalnej ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii. Ani Unia Europejska, ani organ udzielający dotacji nie mogą być za nie pociągnięte do odpowiedzialności.

Szczegóły projektu na: https://git.lukasiewicz.gov.pl/projekt-miedzynarodowy-edih-silesia/

#FunduszeUE | #EDIHSilesia

Dowiedz się więcej

Przeczytaj Również

This will close in 0 seconds