Spotkanie robocze w ramach projektu Techmatstrateg NanoHybryd

czas czytania: 3min
Spotkanie robocze w ramach projektu Techmatstrateg NanoHybryd

Inspirujące dwudniowe spotkanie robocze w ramach projektu Techmatstrateg NanoHybryd w Łukasiewicz – Górnośląskim Instytucie Technologicznym oraz w firmie Patentus S.A. w Pszczynie.

Spotkanie robocze w ramach projektu Techmatstrateg NanoHybryd

W dniach 8-9 kwietnia mieliśmy okazję odbyć niezwykle inspirujące spotkanie robocze w ramach projektu Techmatstrateg NanoHybryd pt.: „Opracowanie innowacyjnych hybrydowych warstw powierzchniowych złożonych z powłok antyzużyciowych dedykowanych uzębieniom przekładni zębatych do zespołów napędowych przenośników pracujących w trudnych warunkach eksploatacyjnych.” W trakcie spotkania dyskutowano o kluczowych aspektach projektu, omówione zostały uzyskane wyniki badań oraz dalsze plany.

W pierwszym dniu spotkania Goście z Politechniki Warszawskiej, Politechniki Śląskiej oraz Łukasiewicz – Instytutu Technologii Eksploatacji odwiedzili również nasze laboratoria w Łukasiewicz – GIT i brali udział w próbach technologicznych hartowania powierzchniowego laserowego, elektronowego i indukcyjnego elementów kół zębatych.

Spotkanie robocze w ramach projektu Techmatstrateg NanoHybryd

W drugim dniu spotkania członkowie zespołu B+R mieli okazję zwiedzić firmę Patentus S.A. w Pszczynie, która jest Partnerem przemysłowym w projekcie Nanohybryd. Przedstawiciele Firmy przybliżyli zebranym gościom profil produkcji oraz co było szczególnie interesujące zaprezentowali unikatowe w skali kraju maszyny i technologie produkcji stosowane do wykonywania elementów przekładni zębatych i przenośników.

Realizacja projektu Nanohybryd związanego z inżynierią powierzchni to niezwykle cenny wkład w rozwój nauki, a współpraca z wyjątkowymi ludźmi z ośrodków B+R oraz przemysłu daje impuls do nowych pomysłów i projektów.

Dowiedz się więcej

Przeczytaj Również

This will close in 0 seconds