Największe wydarzenie badawczo-rozwojowe w naszym kraju – Innovatorium Łukasiewicza już za nami!

czas czytania: 3min
Innovatorium Łukasiewicza 2023

Pierwszego dnia główną scenę zawładnęli znakomici specjaliści ze świata nauki i biznesu.

Na sesji plenarnej Innovatorium Łukasiewicza wręczone zostały nagrody Ignac, nawiązujące do naszego patrona, Ignacego Łukasiewicza. Doceniono w ten sposób osoby, zespoły, instytucje i firmy, które w ostatnim roku miały znaczący wpływ na funkcjonowanie Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Innovatorium Łukasiewicza 2023

Ignac został zaprojektowany przez wyjątkową artystkę Ewę Minge, a wykonany w Łukasiewicz – ICiMB – Krakowskiej Hucie Szkła, Łukasiewicz – KIT oraz Łukasiewicz – ŁIT.

Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny miał swoje 6 minut (ale nie tylko) podczas Areny prezentacji, którą otworzył Andrzej Dybczyński, Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Innovatorium Łukasiewicza 2023
Innovatorium Łukasiewicza 2023

Bogumiła Wieczorek Wiceprezes Zarządu PEDMO S.A., Agnieszka Domagała-Goleniewska, Dyrektor ds. Rozwoju Produktu i Marketingu PEDMO S.A. oraz dr inż. Mariusz Borecki z Łukasiewicz – GIT rozmawiali o plusach współpracy biznesu z nauką i zaprezentowali opracowanie zasypki do zamknięć o strukturze emergentnej, zapewniającej podwyższoną odporność na spiekanie.

Kolejnym ważnym dla nas punktem III edycji Innovatorium to podpisanie MOU czyli listu intencyjnego dotyczącego współpracy między stronami polsko-tajwańskimi.

Stronami porozumienia są Łukasiewicz i 南臺科技大學 STUST, w imieniu sieci list podpisał prezes Andrzej Dybczyński, a w imieniu uniwersytetu Cheng-Wen Wu.

Porozumienie otwiera możliwości współpracy w zakresie wspólnych projektów naukowo-badawczych, promocji technologii oraz wymiany doświadczeń w zakresie nowoczesnych materiałów półprzewodnikowych. Cieszymy się, że razem z Łukasiewicz – Instytutem Mikroelektroniki i Fotoniki jesteśmy inicjatorami tego przedsięwzięcia i czekamy na pierwsze efekty wspólnych prac!

Innovatorium Łukasiewicza 2023

Dzień drugi był przepełniony wewnętrzną integracją i zaczął się dla pracowników Łukasiewicz – GIT bardzo dobrze, szczególnie dla dr inż. Hanny Purzyńskiej, która dostała eŁkę dla NAJlepszej Ambasador Marki Łukasiewicz.

Dr inż. Radosław Swadźba dostał nominację w kategorii Najlepszy Naukowiec Łukasiewicza. Mimo że nie udało się doktorowi Swadźbie dostać I-go miejsca, powiedział nam, że jest niezmiernie zaszczycony znalezieniem się w finałowej trójce i gratuluje serdecznie wygranemu – prof. Ryszardowi Buczyńskiemu z Łukasiewicz – Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki, który plasuje się w górnych 2% najczęściej cytowanych naukowców na świecie.

Innovatorium Łukasiewicza 2023
Innovatorium Łukasiewicza 2023
Innovatorium Łukasiewicza 2023

Natomiast Emil Król z Centrum Napędów i Maszyn Elektrycznych Łukasiewicz – GIT jako zeszłoroczny zwycięzca w kategorii Wschodząca Gwiazda Nauki miał przyjemność w tym roku wręczyć nagrodę dr Katarzynie Tyśkiewicz z Łukasiewicz – INS w tej samej kategorii.

Innovatorium Łukasiewicza 2023
Innovatorium Łukasiewicza 2023

Kolejna IV edycja Innovatorium Łukasiewicza za dwa lata!

My już nie możemy się doczekać.

Dowiedz się więcej

Przeczytaj Również

This will close in 0 seconds