Dział Prototypów i Urządzeń Specjalnych

Dział Prototypów i Urządzeń Specjalnych

KONTAKT:

Kamil Wójcik

Starszy Specjalista Techniczny – Sprzedawca Techniczno-Handlowy
Dział Prototypów i Urządzeń Specjalnych
Tel: +48 32 258 20 41 wew. 13 | +48 501 972 884
 

Nasza placówka specjalizuje się w świadczeniu usług z zakresu tworzenia prototypów oraz małoseryjnej produkcji silników elektrycznych i elektronarzędzi.

Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami technologicznymi, zajmując powierzchnię warsztatową o powierzchni około 2000 m2.

Posiadamy zdolności produkcyjne w zakresie elektrycznych silników modelowych i prototypowych, obejmujących różnorodne napędy elektryczne, zwłaszcza te wykorzystywane w elektromobilności. Zajmujemy się również wytwarzaniem maszyn elektrycznych przeznaczonych na potrzeby obronności.

Nasz dział prototypowania i produkcji małoseryjnej na podstawie dokumentacji własnej lub dostarczanej przez klientów zewnętrznych zajmuje się m.in.:

 • wykonywaniem modeli doświadczanych silników elektrycznych, głównie z magnesami trwałymi,
 • wykonywaniem prototypów silników lub innych urządzeń,
 • wykonywaniem małych serii silników specjalnych do zastosowań, np. w lotnictwie, przemyśle stoczniowym, trakcjach elektrycznych oraz dla obronności kraju,
 • produkcją prądnic z magnesami trwałymi do odnawialnych źródeł energii,
 • produkcją energooszczędnych napędów i silników z magnesami trwałymi, głównie do napędów pojazdów elektrycznych,
 • produkcją małoseryjnych silników dla górnictwa, zespołów elektromaszynowych, stanowisk badawczych, maszyn elektrycznych do przemysłu mięsnego.

Każda z wykonywanych maszyn na wielu etapach produkcji jest wielokrotnie weryfikowana pod względem jakości wykonania i zgodności z założeniami dokumentacyjnymi. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu Kontroli Jakości w dwie wysoce precyzyjne maszyny: współrzędnościowej maszyny pomiarowej ABERLINK HORIZON oraz ramienia pomiarowego ACE 6-20.

Posiadamy nowoczesne zaplecze technologiczne oraz certyfikacje umożliwiające pracę w różnych dziedzinach przemysłu i nauki.

Certyfikaty:

Zaplecze Produkcyjne i Badawcze

Do dyspozycji naszego działu należy nowoczesny park maszynowy wyposażony w maszyny obróbcze pozwalające na wykonanie detali i komponentów produkowanych maszyn i urządzeń. Możemy tu zaliczyć frezarki, szlifierki, tokarki konwencjonalne, wyważarkę jak również precyzyjną tokarkę CNC ze skośnym łożem, sterowaną osią C i napędzanymi narzędziami. Tokarka jest przystosowana do precyzyjnej i wysokowydajnej obróbki różnorodnych materiałów oraz odznacza się wysoką uniwersalnością zastosowania.

Dysponujemy również wysoce zaawansowaną wycinarką laserową z możliwością cięcia blachy magnetycznej, czarnej, nierdzewnej, aluminium, miedzi, mosiądzu oraz blachy ocynkowanej. Cięcie wykonywane jest w technologii „FIBER”, co zapewnia dużo większą dokładność niż klasyczne lasery CO2. Oprócz wykorzystywania lasera do celów produkcyjnych Dział Prototypów i Urządzeń Specjalnych realizuje zamówienia zlecane przez zewnętrznych klientów.

Usługi:

 • Spawanie TIG, MIG, MAG
  Spawamy głównie stal nierdzewną i konstrukcyjną. Zarówno spawanie metodą TIG oraz spawanie metodą MIG/MAG naszej firmie, przeprowadzane jest przez pracowników z dużym doświadczeniem.
 • Precyzyjne i szybkie cięcie laserem
  Oferujemy wysokiej jakości cięcie laserem blachy magnetycznej, czarnej, nierdzewnej, aluminium, miedzi, mosiądzu, tytanu oraz blachy ocynkowanej. Cięcie wykonywane jest w technologii „FIBER”, co zapewnia dużo większą dokładność niż klasyczne lasery CO2.
 • Usługi pomiarowe
 • Usługi diagnostyki i serwisu maszyn, obejmujące wyważarki, piece do obróbki cieplnej oraz maszyny do obróbki skrawaniem.

This will close in 0 seconds