W dniach 4-6 października 2023 r. na najlepszą w kraju konferencję z dziedziny maszyn i napędów elektrycznych, 31. Konferencję Naukowo-Techniczną „Problemy Eksploatacja Maszyn i Napędów Elektrycznych” – PEMINE zaprasza Sieć Badawcza Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny oraz patroni wydarzenia: Minister Rozwoju i Technologii* oraz Komitet Elektrotechniki PAN.
Konferencja organizowana jest przy współpracy Stowarzyszenia Elektryków Polskich.
Z ogromną przyjemnością informujemy o ważnym dla historii naszej firmy wydarzeniu jakim jest powstanie Łukasiewicz – Górnośląskiego Instytutu Technologicznego!
1 stycznia 2023 r. kompetencje, wiedza i doświadczenie oraz struktury organizacyjne, trzech instytutów: Łukasiewicz – Instytutu Metalurgii Żelaza, Łukasiewicz – Instytutu Spawalnictwa oraz Łukasiewicz – Instytutu Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL łączą się, tworząc Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny.
Wierzymy, iż kontynuowanie organizacji konferencji w nowej strukturze (Łukasiewicz-GIT) zaowocuje jej dalszym rozwojem, co oczywiście nie mogłoby mieć miejsca bez Państwa obecności, na którą bardzo liczymy!
W konferencji przewidujemy uczestnictwo przedstawicieli przemysłu oraz świata nauki.
TEMATYKA KONFERENCJI OBEJMUJE ZAGADNIENIA:
- diagnostyki i eksploatacji napędów elektrycznych,
- elektromobilności, w tym projektowania, eksploatacji pojazdów i środków transportu o napędzie elektrycznym,
- projektowania i nowych serii i odmian maszyn elektrycznych,
- budowy, eksploatacji, diagnostyki transformatorów,
- awaryjności i remontów silników oraz układów napędowych,
- metod badań i nowoczesnej aparatury badawczej,
- silników dostosowanych do trudnych warunków pracy,
- nowych rozwiązań silników, np. z magnesami trwałymi,
- modernizacji silników i układów napędowych,
a ponadto tradycyjnie zagadnienia:
- bezpieczeństwa eksploatacji maszyn elektrycznych,
- energoelektronicznych układów zasilania i sterowania maszyn elektrycznych,
- wpływu zasilania z układów energoelektronicznych na pracę silników elektrycznych,
- układów elektroizolacyjnych i elektrotechnologii.
Wzorem lat ubiegłych, odrębną sesją będzie sesja dotycząca dot. elektromobilności, gdzie zaprezentowane zostaną zagadnienia z zakresu projektowania, eksploatacji pojazdów i środków transportu o napędzie elektrycznym, a także sesja dotycząca budowy, diagnostyki i eksploatacji transformatorów. Konferencji towarzyszyć będzie wystawa pojazdów elektrycznych, także w wersji terenowej, a wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość osobiście je przetestować podczas jazdy próbnej.
Tradycyjnie, jak co roku zapraszamy do publikacji swoich osiągnięć w czasopiśmie „Maszyny Elektryczne – Zeszyty Problemowe”, które znajduje się w internetowej bazie danych polskich czasopism technicznych BAZTECH, światowej bazie bibliograficzno – abstraktowej INSPEC oraz w Międzynarodowej Bazie Index Copernicus International.
Z przyjemnością informujemy iż, podobnie jak w roku ubiegłym przygotowaliśmy specjalną ofertę dla autorów referatów ze świata nauki, przedstawicieli krajowych politechnik i uczelni technicznych w postaci możliwości publikacji zgłoszonego artykułu w Przeglądzie Elektrotechnicznym (70 pkt za publikację).
Publikacją w tym wydawnictwie zostanie uhonorowanych pierwszych 20 artykułów, spełniających poniższe kryteria:
- autor musi być przedstawicielem krajowej uczelni technicznej/politechniki,
- artykuł musi prezentować wysoki poziom zarówno merytoryczny, jak i techniczny (zgodny z wymogami Redakcji Przeglądu Elektrotechnicznego),
- artykuł musi być dostarczony w nieprzekraczalnym terminie do 15 czerwca 2023 r. do Sekretariatu konferencji na adres: mariusz.czechowicz@git.lukasiewicz.gov.pl.
Terminy nadsyłania i recenzji artykułów:
- 03.2023 r. – nadesłanie tytułu i streszczenia (max. 1/2 A4),
- 06.2023 r. – nadesłanie pełnej wersji artykułu,
- 01-31.07.2023 r. recenzje artykułów.
Więcej informacji na stronie konferencji – kliknij
*) w procedowaniu